Bize Ulaşın : 0535 241 61 43 & 0 543 382 88 38

Çelik Çatı

Çelik Çatı, binanızın çatısına kurulan, demir ve çelik malzemelerden kullanılan, yapı aşamasından güçlü, güvenlik açısından tercih edilen en iyi yapı malzemesidir. Çelik çatı yapılar rüzgâr, fırtına, yağmur ve kar gibi doğal olaylardan binanızı en güvenli şekilde korur. Sizlere en rahat ve konforlu yaşamı sunar.

Günümüz portatif inşaatlarında yaygın olarak kolay bir şekilde kurulabilen, demir parçalarının bir araya getirilerek oluşturduğu galvaniz veya sacdan kapatılan sağlam çatıdır. Bu çatı pratik inşaat alanlarında veya iş yerlerinde tercih edilen bir inşaat çeşididir. Çelik sistem diğer çatılardan farklı olarak taş tahta gibi malzemeler kullanılmadığı için daha sağlıklı ve olası problemlerden kendini arındırabilecek bir yapıdır. Olası deprem, sel gibi olaylarda da daha dayanıklı bir inşadır.

Çelik Konstrüksiyon Çatıların Avantajları Nelerdir?

Diğer çatılar gibi su alma, devrilme, kopma ve yerinden çıkma gibi olaylardan etkilenmeyen çelik sağlığınızın güvencesi konusunda da ileriye dönük bir yapılanmadır. Çelik konstrüksiyon çatı modelleri binanızın çatısında uygulanılabilecek alan seçildikten sonra hızlı bir şekilde montajı yapılmaktadır. Tahta ve plastikten yapılan korumalardan çok daha güçlü yapıya sahip olan bu çatılar fırtına, deprem ve yağmur gibi olaylarda yüksek direnç göstermekte, yıkılmaya karşı da sizlere güvenlik sağlamaktadır.

Çelik Çatılar Sağlam Mı?

Çelik sistemde uygulanan çatılar sağlamlık konusunda demir çelik malzemelerinin bir araya gelmesi sonucu oluştuğu için fazlaca tercih edilen sağlam yapılardır. Çelik sistem çatılar su sızdırmayan, ateşte yanmayan, paslanmaz uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılabilecek malzemelerden yapılır. Çelik olan yerler de güvenlik konusunda oldukça yüksek kalitededir. Sağlamlığı ve güvenliği yüksek olması dolayısıyla günümüzde de en çok fazlaca tercih edilir.

Çelik konstrüksiyon yapımına karar verilmeden önce yaptıran kişinin istek ve arzusuna uygun bir şekilde yapılabilmesi de çelik sistem çatı tercihlerinde ilk tercihler arasında gelir. Çelik sistem çatı fiyat olarak da normal çatı sistemlerinden daha uygun konumdadır. İnşaatı yapacak firmanın seçimi de oldukça önemlidir. Firmanın güvenilir ve tecrübeli bir firma tarafından yaptırılması gerekir. Kolay ve dayanıklı oluşunun yanı sıra çatıların ve kiremitlerin en çok etkilendiği yağmurların verdiği zararları en aza indirgemesi de çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesidir.

Çelik Çatı Yapımında Malzemenin Önemi

Çatınızda çelik sistem yaptırılmaya karar verildiğinde mutlaka işinin ehli kişiler tarafından yapılması gerekir. İşin ehli olmayan kişiler tarafından yaptırılacak yapılar çok büyük felaketlere sebep olabilir. Çelik konstrüksiyon çatının yapımında mutlaka gerçek ve kaliteli çelik kullanılması galvanizin ve sacın birinci sınıf kalite de olması gerekir. İnşaat alanı genişledikçe iş güvenliği de hat safhada olması gerekir.

Çelik sistem çatıların yapımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da dikilecek blok direklerin kalın ve kaliteli tercih edilmesi gerekir. Kalın olmayan kalitesiz blok direkler çelik sistem çatıyı taşımayarak büyük facialara neden olabilir. Yaptırılan çelik sistem çatılar için mutlaka firma ile anlaşarak garantili bir yapı olması gerekir.

Bültenimize Katılın

Bildirim kutunuza bizden haberleri alın


Bize Ulaşın

0535 241 61 43 & 0 543 382 88 38

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin